Informacje o projekcie

Projekt "Matematyka dla każdego" jest skierowany do wszystkich pasjonatów matematyki, a szczególnie do do młodzieży szkolnej różnych etapów kształcenia oraz do nauczycieli matematyki regionu Lubelskiego. Ma na celu popularyzację Królowej Nauk. Organizatorami są Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu była seria wykładów, warsztatów oraz wystaw popularyzujących matematykę w dniu 20 września 2017 r., jako impreza towarzysząca na 8. Forum Matematyków Polskich. Wydarzenie to stało się początkiem projektu realizowanego w sposób ciągły-cykliczny w czasie roku szkolnego w formie kółek zainteresowań, wykładów lub warsztatów prowadzonych przy współpracy nauczycieli i pracowników naukowych uczelni regionu (UMCS, Politechnika, KUL). Zajęcia w ramach "Matematyki dla każdego" są bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i zapoznawania się z najnowszymi propozycjami przez cały rok. Istnieje możliwość przeprowadzenia ponownie niektórych zajęć dotychczas zrealizowanych. Zapraszamy do kontaktu.

Organizatorzy

 

Projekt dofinansowała mFundacja mBanku.