Zasady uczestnictwa w zajęciach

1. Serwis mdk.umcs.pl ma na celu umożliwienie wszystkim zainteresowanym poznawanie oferty zajęć prowadzonych w ramach projektu "Matematyka dla każdego" oraz jest platformą rezerwacji miejsc na te zajęcia. Korzystanie z serwisu mdk.umcs.pl jest bezpłatne.
2. Projekt "Matematyka dla każdego" jest skierowany do wszystkich pasjonatów matematyki, a szczególnie do do młodzieży szkolnej różnych etapów kształcenia oraz do nauczycieli matematyki regionu Lubelskiego. Ma na celu popularyzację Królowej Nauk. Organizatorami są Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.
3. Wszystkie zajęcia w ramach projektu "Matematyka dla każdego" są bezpłatne.
4. Użytkownicy mogą zapoznać się z ofetą zajęć prowadzonych w ramach projektu otwierając zakładkę "Wydarzenia". Zakładka "Wydarzenia/Aktualne wydarzenia" umożliwia zapoznanie się z najnowszymi organizowanymi zajęciami oraz dokonanie rezerwacji miejsc na te zajęcia.
4. Zapisy na zajęcia dostępne są wyłącznie dla użytkowników posiadających konto w serwisie mdk.umcs.pl. Aby założyć konto należy wybrać odnośnik "Utwórz nowe konto", wypełnić formularz rejestracyjny oraz zatwierdzić.
Na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z instrukcją aktywacji konta.
Gdy konto jest aktywne, można zalogować się w serwisie.
5. W przypadku grup (np. klas) sugerujemy aby rezerwacji dokonał opiekun grupy, podając podczas zapisów liczbę osób w grupie. Informacja o stanie rezerwacji zostanie przesłana na e-mail podany podczas rejestracji w serwisie. Każdy użytkownik serwisu może przejrzeć swoje rezerwacje klikając na "Moje rezerwacje". Rezerwacje można też edytować oraz kasować.
5. Prosimy nie zapisywać się na więcej niż jedne zajęcia odbywające się równolegle w tym samym terminie. Takie rezerwacje mogą być usuwane.
6. W przypadku braku możliwości uczestnictwa we wcześniej zarezerwowanych zajęciach, prosimy o usunięcie swojej rezerwacji. Umożliwi to innym uczestnictwo w zajęciach.
7. Ilość osób na zajęciach jest ograniczona pojemnością sal - informacja ta podana jest w zakładce "Wydarzenia/Aktualne wydarzenia" oraz w opisie zajęć. W przypadku braku miejsc podczas rezerwacji, utworzona zostanie lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji zapisanych wcześniej uczestników, na zajęcia będą kwalifikowane osoby/grupy z listy rezerwowej. Wszelkie informacje dotyczące zmiany statusu rezerwacji będą przesyłane na e-mail podany podczas rejestracji użytkownika w serwisie. Rezerwacje umieszczone na liście rezerwowej mają status "Oczekująca" i nie uprawniają do uczestnictwa w zajęciach.
8. Grupy, które nie mogły uczestniczyć w zajęciach z powodu braku wolnych miejsc prosimy o kontakt. Istnieje możliwość przeprowadzenia ponownie niektórych zajęć z projektu "Matematyka dla każdego" w innym dogodnym terminie.
9. Użytkownik może usunąć swoje konto w serwisie. Należy po zalogowaniu wybrać "Moje konto" a następnie "Edytuj" i "Usuń konto".
10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za działania i decyzje użytkowników serwisu mdk.umcs.pl podjęte na podstawie informacji dostępnych w serwisie internetowym.Organizatorzy nie ponoszą również odpowiedzialności za ewentualne skutki powyższych działań i decyzji, w tym skutki względem innych użytkowników oraz osób trzecich.